Koloristika – receptury

Jestliže potřebujete dohledat informace o nejnovějších recepturách, starých například jen několik dnů, pak můžete použít internetový nástroj On-line Color, který umožňuje on-line vyhledávání těchto nejnovějších receptur odstínů vozidel. Tato služba je přístupná každý den 24 hodin. Uživatel má okamžitý přístup do koloristické databáze, která obsahuje více než 1 milion receptur všech lakovacích systémů koncernu PPG.

Nejnovějším nástrojem pro vyhledávání receptur pro auto-opravárenský průmysl je ColorMobile Online. Tento nástroj umožňuje praktický, přesný a rychlý přístup k recepturám pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Zajišťuje tak skutečnou mobilitu pro své uživatele.

Jedinečným nástrojem pro výběr a identifikaci správného odstínu je inovativní webová aplikace „Paint It“. Jednoduše vyhledáte správný odstín pro opravu vozidla dle informací, které máte o dané zakázce k dispozici. Vyhledání je možné jak podle výrobce, tak podle použití. Zároveň si ověříte, zda zadané údaje jsou skutečně správné pro daný model v příslušném roce výroby vozidla. Digitální znázornění každého odstínu rovněž napomáhá při identifikaci odstínu. Jakmile je správný odstín nalezen stačí pouze jednoduché kliknutí pro zobrazení receptury v nástroji On-line Color, samozřejmě po zadání hesla. Pro přístup do této průběžně aktualizované aplikace není třeba instalovat žádný speciální software.

Tento již tradiční software díky pravidelným aktualizacím neustále rozšiřuje své možnosti. Kromě toho, že obsahuje rozsáhlou koloristickou databázi receptur, která aktuálně činí přes 250.000 receptur lakovacích systémů Nexa Autocolor, 140.000 receptur lakovacích systémů Max Meyer a 590.000 receptur průmyslových lakovacích systémů Selemix, tvoří virtuální propojení mezi jednotlivými koloristickými nástroji. Disponuje řadou technických údajů k jednotlivým produktům. Samozřejmostí je možnost jeho propojení s elektronickou váhou a spektrofotometrem. Nedílnou součástí tohoto softwaru je řada rozšiřujících modulů, které tento software posunují na mnohem vyšší úroveň, než jen pouhý koloristický nástroj. K těmto modulům patří například vedení skladového hospodářství, vedení zakázek, databáze zákazníků, kalkulátor cen a mnoho dalších.

Pokud zákazníci nechtějí čekat na aktualizační CD, mají možnost využít další podpůrný software „Internet Update“.  Tato internetová aktualizace je program, který dovoluje stažení a aktualizaci softwaru PaintManager™ přes FTP lokalizaci. Tímto způsobem může uživatel aktualizovat receptury, dokumentaci i vlastní software každý měsíc. Automatické stažení aktualizace umožňuje aktualizovat Paint Manager™ i bez otevření vlastního programu. Tato operace je pak provedena zcela automaticky podle nastavených parametrů. Aktualizaci lze provést samozřejmě i manuálně.


Máte dotaz nebo zájem o naše služby? Napište nám...